TEXTIFOOD

11/20/2016

Warszawę kocham za to, że daje energię. Miasto oferuje tak wiele, każdy dzień można spędzić inaczej.Przed wylotem na Karaiby (relacja za tydzień), wybrałam się na wystawę TEXTIFOOD zorganizowaną między innymi przez Instytut Francuski w Polsce. Mój ulubiony język i moda wykorzystująca niestandardowe materiały. Po dwóch sukienkach z liści, możecie sobie wyobrazić jaka byłam szczęśliwa kiedy tam trafiłam.


KLIKNIJ na wybraną sukienkę by zobaczyć POST

5 YEARS LATER AUTUMN DRESS

TEXTIFOOD to wystawa projektów artystycznych (odzież, akcesoria, przedmioty) stworzonych z innowacyjnych włókien naturalnych i sztucznych. Wystawa pokazuje możliwości ponownego wykorzystana materiałów w sektorze tekstylnym i w modzie


Wystawa TEXTIFOOD, stworzona przez Lille3000, powstała w odpowiedzi na tematykę Światowej Wystawy „Wyżywienie świata, energia dla życia”, Mediolan 2015.


Materiały naturalne i sztuczne. Ekspozycja przygotowana jest w taki sposób, że wiele z nich można dotknąć.
Do obejrzenia tkaniny wykonane między innymi z: alg, lnu, ananasa, bananowca, ryżu, baobabu, eukaliptusa, soi, bambusa, kawy, a nawet… mleka!
Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Lille3000, Risk Made in Warsaw, L’Herbe Rouge i miastem Warszawa, zorganizował konkurs na kreacje tekstylne MODETYKA.
Markowe ubrania i dodatki łączące innowacyjność i design między innymi od Karoliny Karolak i Mariusza Przybylskiego.Widelce? Kostki cukru? Kreatywność nie zna granic.

Włókna mogą być pozyskiwane nawet z kwiatu lotosu, którego ogromny egzemplarz na wystawie porusza płatkami.


Sukienki wykonane z chmielu, kukurydzy i winogron. 

Sukienki wykonane z chmielu, kukurydzy i winogron. Mnie wystawa zachwyciła. Dodała energii i pobudziła kreatywność. Unikatowe projekty i niestandardowe rozwiązania zaprezentowane na blisko 1000 m² pięknie zaaranżowanej powierzchni. Zdjęcia zostawiam Wam jako inspirację i zachęcam do obejrzenia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie od 3 do 30 listopada.


KLIKNIJ na obrazek by przejść do strony TEXTIFOOD

http://www.institutfrancais.pl/pl/evs/wystawa-textifood-27228 


Ponieważ tkanina, albo bardziej tkaniny są w nieustannej ewolucji. Jest zawsze coś nowego do odkrycia i pokazania, to pasjonujące!

PS. Odkryjecie tam skarby. Ja znalazłam buty pasujące do moich sukienek :)

Kolekcja KODAMA – Agata Słońska & Małgorzata Popis
Wybierasz się na wystawę? Albo chcesz podzielić się wrażeniami? Będzie mi miło, jeśli napiszesz o tym w komentarzu poniżej.

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Czesc ;)

  Wiesz ze organizujemy druga edycje konkursu MODETYKA? http://www.institutfrancais.pl/pl/evs/ogolnopolski-konkurs-mody-modetyka-od-13-marca-do-26-kwietnia-2017-r

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wiadomość, takie newsy czytam z ogromną przyjemnością! :)

   Usuń

Facebook

Instagram

YOUTUBE