PODUSZKI, PODUSZECZKI, PODUSIE – DIY

3/06/2016http://monafactory.blogspot.com/2016/03/poduszki-poduszeczki-podusie-diy.html

Jeden z moich znajomych, zamiast standardowego dobranoc, pisze „miękkiej podusi”. I ma rację. Poduszki mają być miękkie i ma być ich jak najwięcej. Niestety, żeby było ich na tyle, ile bym chciała, musiałabym dużo wydać, a wydatków jest zawsze ZA dużo.A zatem poszewki możemy uszyć sami. Co więcej, możemy to zrobić wykorzystując nasze części garderobyD I Y – Do It YourselfWykonanie jeden, dwa, trzy:

1. Za duża koszula?
Zszywamy trzy brzegi, na środku zostawiamy guziki.

2. Niepotrzebna sukienka?
Zszywamy dwa brzegi, zostawiamy zakładkę z materiału.

3. Za krótka mini?
Zszywamy jeden brzeg (możemy wstawić zamek, ja wszyłam zatrzaski).

 
À propos mojego pokoju – raz na jakiś czas go przemeblowuję. I ten w domu rodzinnym, i ten w Warszawie. Zmiany są potrzebne, a kiedy nowy kolor lakieru do paznokci lub szminki nie wystarcza, to przestawiam jakąś szafę. 

Po (niezliczonych) modyfikacjach ustawienia łóżka, szafka nocna okazała się za szeroka, a czasopism za dużo na regale z książkami.
Kolorystycznie do swoich szarych ścian, na wierzch położyłam wydanie francuskiego Vogue’a, mając nadzieję, że kiedyś ten stos będzie składał się tylko z jego egzemplarzy :) Żeby papier się nie niszczył, umieściłam prostokątną szybkę z antyramy.


Otoczenie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego zawsze dbam o przestrzeń wokół siebie. W domu odcinamy się od całego świata, zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc zadbać o komfort naszego snu, w końcu przesypiamy 1/3 życia!

Bonne nuit. 

You Might Also Like

0 komentarze

Facebook

Instagram

YOUTUBE